SKORZYSTAJ Z RABATU -30ZŁ OD 300ZŁ I DARMOWEJ DOSTAWY DO PACZKOMATÓW INPOST OD 249 ZŁ

Kalendarz Słowiański 2023 2 products.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Kalendarz słowiański

Kiedy stary rok ustępuje miejsca nowemu, każdy z nas robi prywatne podsumowanie minionych miesięcy. Analizujemy to, co jest już za nami i podejmujemy postanowienia na nadchodzący czas. Nadejście kolejnego roku wiąże się też z zakupem nowego kalendarza. Spraw sobie przyjemność i postaraj się, aby był oryginalny, przykuwający uwagę i odzwierciedlający Twoją pasję. Wybierz kalendarz słowiański, który doda smaku każdemu nadchodzącemu dniu. 

Powrót do słowiańskiego świata

Jesteś wielbicielem wszystkiego, co słowiańskie, a historia naszych przodków jest dla Ciebie fascynująca? Masz dość klasycznych kalendarzy, których porządek opiera się na świętach kościelnych i państwowych, podczas gdy dla Ciebie ważne są przede wszystkim święta słowiańskie? Kalendarz oferowany przez nas jest stworzony z myślą o osobach takich jak Ty. Nic więc dziwnego, że zdobył niemałą popularność wśród klientów naszego sklepu. Zaprojektowany przez nas kalendarz słowiański to jedyny w swoim rodzaju produkt, dostępny wyłącznie w naszym asortymencie.

Kalendarz Słowian to kalendarz przyrody

Świat dawnych Słowian opierał się na odczytywaniu znaków natury. Z tego powodu święta naszych przodków związane były z najważniejszymi momentami w cyklu przyrody. Słowiański kalendarz uwzględnia zarówno główne, jak i mniej znaczące świąteczne dni. Wśród nich poczesne miejsce zajmują te, które przypadały na czas równonocy i przesileń, jak Szczodre Gody i Noc Kupały, Jare Święto i Święto Plonów. Korzystając z kalendarza, nie przegapisz również innych ważnych wydarzeń, takich jak wiosenne i jesienne Dziady, Stado czy Gaik.

Codzienna obecność słowiańskich bogów

Dawnymi czasy obecność bogów w codziennym życiu była bardziej namacalna. Ich wsparcie było niezbędne zarówno w chwilach ważnych, świątecznych, jak i tych bardziej prozaicznych. Dlatego każdy miesiąc słowiańskiego roku miał swojego boskiego patrona. Podobnie pory roku – każda z nich znajdowała się pod boską opieką. Zima otrzymała za patrona tajemniczego pana zaświatów – Welesa. Wiosna – pełną ciepła boginię Mokosz. Lato jest królestwem słonecznego Swaroga. Jesień – pełnego powagi Roda. Spoglądając w nasz klimatyczny kalendarz słowiański, będziesz mógł stale przypominać sobie o ich obecności. Towarzystwo bogów pomoże ci zapewnić również odzież słowiańska oraz biżuteria słowiańska. W procesie tworzenia bardzo często inspirujemy się symbolami ściśle związanymi z panteonem. Stąd wykorzystanie wielu symboli bogów w takich produktach jak bluza słowiańska, plakaty słowiańskie, słowiańskie obrazy, czy koszulki słowiańskie. Wierzymy, że to rodzaj amuletu, który zapewnia przychylność nadprzyrodzonych istot.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: